همایش آشنایی با استانداردهای GS1 استان گیلان- شهر رشت

اولین همایش آشنایی با استانداردهای GS1 روز شنبه مورخ ۲۹ دی ماه در شهر رشت و توسط نمایندگی این مرکز برگزار شد. در این همایش که به همت شرکت سیب‌سامانه در سالن الغدیر شهر رشت برگزار شد میهمانان عزیزی حضور داشتند.

در ابتدای نشست آقای مهندس برهان مدیرعامل شرکت سیب سامانه ضمن خوش‌آمد‌گویی برنامه همایش را تشریح کردند. جناب آقای دکتر پاریاب بعد از ایشان به جایگاه دعوت شدند و در خصوص اهمیت مدیریت زنجیره تامین و رعایت اصول زیرساختی در توسعه تجارت الکترونیکی که همان کدینگ و طبقه بندی کالا می‌باشد سخنانی ارائه نمودند. همچنین ایشان به همایش بین‌المللی مرکز که اردیبهشت ماه سال ۹۸ برگزار خواهد شد و منشا ورود دانش‌های نوین به کشور خواهد بود اشاره کردند که جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به سایت event.gs1ir.org مراجعه نمایید.

در ادامه جناب آقای دکتر شکریه، نائب‌رئیس اتاق اصناف کشور و رئیس اتاق اصناف استان گیلان به ارائه آماری از کد کالاها و نیاز مبرم صنوف مختلف به راه‌حل‌های GS1 با زیرساخت مطرح شده پرداختند و گفتند در طرح جدید مجلس شورای اسلامی مبنی بر عدم اجازه ثبت سفارش کالاهای خارجی که مشابه داخلی با کیفیت دارند، سامانه ایرانکد می‌تواند بسیار کارآمد و مفید باشد.

در سخنرانی چهارم جناب آقای قنبری رئیس صنوف سازمان صنعت و معدن استان گیلان در مورد نقش ایرانکد در کشور و مزایای آن سخنانی مطرح کردند و اشاره کردند که امروز همه مسئولان به این نتیجه رسیدند که بدون ایرانکد که زیرساخت لازم را فراهم می‌آورد نمی‌توان سایر راهکارها را راهبری نمود.

در ادامه کارشناسان مرکز در خصوص تحولات کنونی تجارت الکترونیک دنیا و نقش استانداردهای GS1 توضیحاتی ارائه کردند که از جمله مهمترین مباحث تبیین گراف‌های اجتماعی، دانش، اقتصادی تجاری دنیا بود که مشخص شد GS1 مسئولیت گراف تجاری دنیا را به عهده دارد.

همچنین در انتهای این همایش به نقش موثر کدینگ سازمانی برای تناظر نیاز داخلی و مصرف سازمان‌‌ها و بخش تامین کشور و حمایت از تولیدات داخلی پرداخته شد.

این همایش در راستای سیاست‌گذاری مدیرعامل محترم مرکز ملی شماره‌گذاری کالا و خدمات مبنی بر اطلاع‌رسانی خدمات مرکز در همه‌ی استان‌های کشور برگزار شد. در ادامه و تا انتهای سال مرکز همایش‌های استانی دیگری برگزار خواهد نمود.